Crunch nasıl yapılır

0
17
views
Crunch nasıl yapılır
Crunch nasıl yapılır

Crunch nasıl yapılır. Crunch en temel ve en çok kullanılan karın egzersizlerinin başında gelir. Bu kadar çok tercih edilmesinin altında yatan en önemli neden en kullanışlı ve etkili herkes kesim tarafından rahatlıkla yapılabilecek bir karın hareketi oluşudur.

Ancak crunch yaparken birçok noktaya dikkat etmekte yarar var zira bu egzersizi yapanların büyük bir çoğunluğu yanlış uygulamakta. Şimdi sizlere crunch egzersizinin nasıl yapılabileceği hakkında bir bilgi vereceğiniz.

Crunch nasıl yapılır

Yere sırt üstü uzanın. Elleriniz göğsünüzün üstünde kenetlenmiş bir şekilde olabileceği gibi baş arkasında kulaklara hafif temas edecek pozisyonda da olabilir. Ayak tabanlarınız yere değecek şekilde dizlerini bükün. Harekete başlamadan önce nefes alın ve bükülme esnasında nefes vermeyi unutmayın. Vücudun bükülme hareketi yani gövdenin fleksiyonu torokal bölgeden itibaren başlamalıdır. Daha da açacak olursak. Beliniz yerden kalmadan ve boşluk oluşmadan sırtınızı ve buna bağlı olarak boynunuzu aynı hizada yukarı kaldırmaya çalışın. Burada en çok dikkat etmeniz gereken nokta boynunuzu öne doğru bükmemek olacaktır. Hareketi uygulama esnasında gövdenizi öne doğru büktünüz de gözlerinizin baktığı yer diz kapaklarınız üst noktası olmalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here